Łukasiewicz - ICiMB

Konferencje

I Konferencja Naukowo-Techniczna pt. Współczesne Wyzwania Ceramiki
Data dodania: 13 / 06 / 2024

I Konferencja Naukowo-Techniczna pt. Współczesne Wyzwania Ceramiki
Zapraszamy na I inauguracyjną konferencję „Współczesne wyzwania ceramiki” organizowaną przez Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki Materiałów Budowlanych, w dniach 16-18 października 2024 roku, w Warszawie.
Konferencja skierowana jest do naukowców, badaczy, przedstawicieli przemysłu ceramicznego, studentów kierunków technicznych i naukowych oraz osób zainteresowanych nowymi technologiami i materiałami. Udział w konferencji to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów i osiągnięć w dziedzinie ceramiki, nawiązania kontaktów z przedstawicielami nauki i przemysłu, zaprezentowania własnych badań i projektów oraz udziału w dyskusjach i wymiany doświadczeń.
Tematyka:
- Nowe proekologiczne rozwiązania dla przemysłu ceramicznego
- Zagospodarowanie surowców odpadowych w ceramice
- Środki zdobnicze do ceramiki
- Ceramika zaawansowana
- Bioceramika w różnych gałęziach przemysłu (medycyna, kosmetyki, suplementy diety, ochrona środowiska) – osiągnięcia i trendy badawcze
Więcej szczegółów już w krótce!


Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona