Łukasiewicz - ICiMB

Aktualności

Eko-ognioodporne panele izolacyjne z wełny owczej i biodegradowalnej żywicy
Data dodania: 01 / 07 / 2024

Eko-ognioodporne panele izolacyjne z wełny owczej i biodegradowalnej żywicy

Zdobyliśmy dofinansowanie na projekt: "Eko-ognioodporne panele izolacyjne z wełny owczej i biodegradowalnej żywicy"!
Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić, iż nasz Instytut otrzymał dofinansowanie w ramach programu INNOGLOBO z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację przełomowego projektu.

Celem naszej inicjatywy jest rozwój technologii produkcji biodegradowalnych paneli zolacyjnych, które dzięki swoim unikalnym właściwościom - ognioodporności, dźwiękochłonności i termoizolacji - wpisują się w potrzeby współczesnego budownictwa oraz ochrony środowiska.
Prace badawcze będą prowadzone we współpracy z Polski Klaster Technologii Kompozytowych reprezentowany przez Gofar Sp. z o.o. (koordynator) oraz Cluster of Excellence MERGE przy Technische Universität Chemnitz

Dzięki wsparciu programu INNOGLOBO, nawiązujemy międzynarodową współpracę, która pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń na arenie globalnej, co znacznie przyspieszy rozwój naszego projektu. Dziękujemy wszystkim partnerom i członkom zespołu za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie wniosku.
Z niecierpliwością oczekujemy na dalsze etapy realizacji projektu i przekonani jesteśmy, że wspólnie zdołamy wprowadzić innowacyjne rozwiązania na rynek, przyczyniając się do budowy zrównoważonej przyszłości.

Zapraszamy do posłuchania naszych ekspertów dr inż. Michała Wieczorka i dr inż. Andrzeja Czulaka, którzy opowiadają Ewie Szkurłat w Radio Kraków o naszym projekcie 

Biodegradowalne panele izolacyjne z wełny owczej (radiokrakow.pl)Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona