W dniach 12-14 października 2022 r. w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się X edycja konferencji naukowej pt. „Energia i Środowisko w technologiach przemysłowych”. Organizatorem wydarzenia był Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki
i Materiałów Budowlanych.
W konferencji wzięło udział blisko 100 uczestników, przedstawicieli 27 jednostek. Uczestnicy reprezentowali uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe oraz przemysł, w tym branżę ceramiki i materiałów budowlanych. Wygłoszono 25 referatów w ramach tematyki związanej z surowcami odpadowymi oraz paliwami alternatywnymi w procesach technologicznych, jak również energooszczędnymi i niskoemisyjnymi metodami produkcji materiałów budowlanych.
Uroczystego otwarcia konferencji oraz przywitania gości dokonał dr. hab. inż. Paweł Pichniarczyk, prof. AGH – Dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Zaraz po referatach plenarnych dotyczących współczesnych wyzwań w przemyśle uczestnicy konferencji wzięli czynny udział w rozmowach podczas panelu dyskusyjnego pt. „Przemysł cementowy na drodze do Zielonego Ładu”. Moderatorem Panelu był Zbigniew Pilch ze Stowarzyszenia Producentów Cementu. Panelistami byli: Dariusz Gawlak – Prezes Zarządu/ Dyrektor Naczelny Cementowni Warta S.A., dr Artur Golda – Dyrektor Centrum Rozwoju i Wdrożeń Produktów Grupy Górażdże, dr inż. Mikołaj Ostrowski – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Tadeusz Radzięciak – Członek Zarządu – Dyrektor Pionu Cementu Cemex Polska Sp. z o.o., Dawid Robak, MBA – Vice Prezes, Dyrektor Finansowy Lafarge. Poruszane były aktualne tematy dotyczące wyzwań stojących przed przemysłem cementowym w dążeniu do neutralności emisyjnej.
Wygłoszone referaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. Prowadzone dyskusje i wymiana poglądów świadczą o trafności podjętych na konferencji problemów. Poziom merytoryczny prezentowanych tematów był wysoki, a samo wydarzenie stanowiło platformę do nawiązania nowych kontaktów i pogłębienia dotychczasowej współpracy między partnerami biznesowymi.
X Konferencja Naukowa pt. „Energia i Środowisko w technologiach przemysłowych” uzyskała patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz patronat honorowy Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego.
Sponsorami wydarzenia byli: Cementownia Warta S.A., Górażdże Cement S.A., Labsoft Sp. z o.o., Zakłady Magnezytowe „ROPCZYCE” S.A., BSSTC.PL Sp. z o.o.
Patronat medialny objęły poważane wydawnictwa czasopism branżowych Izolacje, Szkło i Ceramika oraz Cement Wapno Beton.
TEMATYKA KONFERENCJI:
Komitet Programowy:
Przewodniczący:
dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, prof. AGH - Dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych
Komitet Honorowy:
Komitet Organizacyjny:
Patronat honorowy: |
Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego
|
Sponsorzy |
Patronat medialny |
Kontakt mgr inż. Katarzyna tel.: 77 456 32 01-06 w. 328 |
Koordynator inż. Dominika Kądziołka tel.: 12 683 79 43 |
Organizator: Centrum Inżynierii |
Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.