bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Targi i seminaria

Konferencja naukowa pt. Przyszłość i wyzwania rynku opakowań
Data dodania: 17 / 03 / 2023

Konferencja naukowa pt. Przyszłość i wyzwania rynku opakowań

Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny dziękujemy za zaproszenie na konferencję „Przyszłość i wyzwania rynku opakowań”
Tematyka wydarzenia dotyczyła najbardziej aktualnych wyzwań stojących przed branżą tj.  innowacyjnych materiałów oraz technologii wytwarzania opakowań, zrównoważonegorozwoju, GOZ, recyklingu, biotworzyw oraz dodatków funkcjonalnych w opakowaniach. Konferencja była okazją do wypracowania odpowiedzi na istotne pytania o przyszłość opakowań i przemysłu opakowaniowego w Polsce, Europie i na świecie. Honorowym partnerem wydarzenia była Grupa Azoty.
Na zdjęciu od lewej dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., dr Radosław Dziuba, Dyrektor Łukasiewicz - ŁIT, dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, prof. AGH Dyrektor, Łukasiewicz - ICiMB.
Konferencja i rozwój branży ma dla nas szczególne znaczenie gdyż prowadzimy badania tworzyw sztucznych i materiałów opakowaniowych w zakresie biodegradacji, kompostowalności oraz udziału węgla pochodzenia naturalnego (biogennego) metodą radioizotopową m.in na potrzeby certyfikacji tworzyw biodegradowalnych. Oznaczamy zawartość metali w tworzywach sztucznych i materiałach opakowaniowych.
Jako jedyne akredytowane laboratorium w kraju posiadamy akredytację na badania zawartości węgla biogennego w tworzywach sztucznych i materiałach opakowaniowych - udział składników odnawialnych metodą izotopu węgla C14. Ofertą zajmuje się Marcin Biernacki

 Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona