Łukasiewicz - ICiMB

Konferencje

Konferencja Naukowo-Techniczna pt. Epoka Szkła
Data dodania: 30 / 01 / 2024

Konferencja Naukowo-Techniczna pt. Epoka Szkła

18-19 kwietnia 2024 roku zapraszamy na I konferencję naukowo-techniczną pt. "Epoka szkła" do Krakowa!

Szkło jest fascynującym materiałem o bogatej historii i wszechstronnym zastosowaniu. W kontekście ery szkła jako symbolu przeszłości warto wspomnieć o epoce szkła, która miała ogromny wpływ na rozwój sztuki, architektury i technologii. Szkło odgrywało kluczową rolę w budowie katedr gotyckich, w produkcji oryginalnych dzieł sztuki oraz w wynalezieniu teleskopu i mikroskopu, co rewolucjonizowało nasze zrozumienie świata.

W dobie zrównoważonego rozwoju szkło pełni bardzo ważną funkcję. Materiał ten można poddać recyklingowi i w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak plastik, ma potencjał do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, ponieważ jest trwalsze, łatwiej poddaje się utylizacji i nie uwalnia substancji szkodliwych podczas rozkładu. Jest to materiał, który wciąż odgrywa istotną rolę w dzisiejszym świecie, szczególnie w kontekście dążenia do zrównoważonego rozwoju. Dlatego też, szkło można uznać za element zarówno przeszłości, jak i przyszłości, będąc jednocześnie symbolem trwałości i innowacji.

Konferencja poświęcona będzie aktualnym wyzwaniom stojącym przed przemysłem szklarskim. Podczas tego wydarzenia eksperci i fachowcy z branży będą dzielić się swoją wiedzą na temat technologii oraz nowoczesnych rozwiązań. Skoncentrujemy się na bieżących kwestiach, które kształtują przemysł. Omówione zostaną zmiany podejścia Komisji Europejskiej do opracowywania i zatwierdzania norm. Spotkanie będzie stanowić doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów branżowych oraz poszerzenia wiedzy. Dołącz do nas, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i trendami w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie!

 

Tematyka:

  • Problematyka branży,
  • Aktualne informacje,
  • Wyzwania w zakresie przetwórstwa szkła,
  • Szkło budowlane,
  • Regulacje prawne

 

Rada programowa:

Przewodniczący: dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, prof. AGH - Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka - Politechnika Śląska
dr hab. inż. arch. Marcin Furtak, prof. PK – Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego
prof. dr hab. inż. Dariusz Kata - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
dr hab. inż. Marcin Kozłowski, prof. PŚ - Politechnika Śląska
dr inż. Małgorzata Niziurska - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
prof. dr hab. inż. Manuela Reben - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
dr inż. Michał Wieczorek - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

 

 

         

 

 

 

Patronat branżowy 

​     

 Wróć

Koordynacja

Dominika Kądziołka

tel.: 12 683 79 43

dominika.kadziolka
@icimb.lukasiewicz.gov.pl

 

Pytania merytoryczne

Magda
Kosmal

tel.: 12 257 12 00

kom.: 784 337 288

magda.kosmal@
icimb.lukasiewicz.gov.pl

 

ul. Cementowa 8

31-983  Kraków

Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona