Łukasiewicz - ICiMB

Targi i seminaria

Spotkanie z American Chamber of Commerce in Poland!
Data dodania: 24 / 04 / 2023

Spotkanie z American Chamber of Commerce in Poland!

Jaka jest rola amerykańskich inwestorów w małopolskiej gospodarce? Jakie rodzaje działalności są wspierane i w jaki sposób? Czy w przyszłości "biznes" w Małopolsce będzie jeszcze bardziej innowacyjny i nastawiony na badania i rozwój? Jak zachować równowagę pomiędzy produkcją a usługami biznesowymi w regionie i w Krakowie? To główne punkty panelu dyskusyjnego podczas INNOWACYJNA MAŁOPOLSKA. BADANIA. ROZWÓJ. WSPARCIE BIZNESU zorganizowanego przez AmCham Kraków wraz z Łukasiewicz - Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w środę, 15 marca 2023 roku. 
Wydarzenie otworzyliśmy panelem dyskusyjnym z udziałem Józefa Gawrona, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Anny Sowy-Jadczyk, Małopolskia Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., dr. hab. inż. Pawła Pichniarczyka, prof. AGH, Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, prof. Dariusza Katy, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Jacka Kaszy, Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska oraz Marcina Rybskiego, Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. Moderatorem byli Agnieszka Wiktoria Sioła, MBA, Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Mateusz Jurczyk, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce. 
Zaraz po panelu Małgorzata Niziurska przedstawiła ciekawą prezentację na temat oferty Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz możliwych sposobów współpracy z przedsiębiorstwami.
Wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach dmuchania szkła w Krakowskiej Hucie Szkła i wygrać unikatowe szklane arcydzieła.Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona