bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Wywiad z dr. hab. inż. Pawłem Pichniarczykiem. W perfekcyjnie utkanej sieci Łukasiewicza
Data dodania: 14 / 04 / 2023

Wywiad z dr. hab. inż. Pawłem Pichniarczykiem. W perfekcyjnie utkanej sieci Łukasiewicza

W najnowszym wydaniu „Strefy Biznesu” ukazał się wywiad z dr. hab. inż. Pawłem Pichniarczykiem, Dyrektorem Instytutu „W perfekcyjnie utkanej sieci Łukasiewicza”.
- Pająk i gladiator potrafią perfekcyjnie wykorzystał swoje sieci ...
- To prawda. Gladiator kojarzy się z czasami Cesarstwa Rzymskiego, z wojownikiem, który wobec przeciwnika, np. lwa, w zasadzie staje bezbronny, a z drugiej strony uosabia potęgę państwa. Natomiast pająk, zwinny i niewielki, potrafi złapać w perfekcyjnie utkaną sieć nawet sporo większego od siebie rywala. I my mamy swoją niezwykłą sieć - z jednej strony jesteśmy jak potężny wojownik, a z drugiej strony nie mamy żadnych oporów, by współpracować z największymi kontrahentami. Między nami a pająkiem czy gladiatorem, jest jednak zasadnicza różnica.
- Jaka?
- Zapewniam, że my nie „uśmiercamy" tych, którzy „wpadną" w naszą sieć. Wręcz przeciwnie - bardzo często dajemy im szansę na lepsze życie, rozwój, pomagamy wybić się na mocno konkurencyjnym rynku. W naszej sieci wszyscy są doskonale zaopiekowani, perfekcyjnie obsłużeni, a nade wszystko bezpieczni.
-W Państwa przypadku mamy do czynienia z siecią ... badawczą. Nazwy bez powodu się nie wybiera ...
-Tworzymy swoistą sieć instytutów, która pracuje dla biznesu i wspiera innowacyjny rozwój polskich firm. Z ponad siedmioma tysiącami pracowników, 4500 naukowcami i inżynierami w 22 instytutach badawczych zlokalizowanych w 12 miastach Polski, jesteśmy jedną z największych sieci badawczych w Europie, trzecią siecią badawczą po niemieckim Franhoferze i fińskim VTT. Mimo że liczby te robią wrażenie, to bardziej zależy nam na wysokości przychodów z projektów finansowanych ze źródeł krajowych i zagranicznych, działalności B+ R z przemysłu oraz komercjalizacji, tak żeby te wskaźniki dały nam miejsce na podium w Europie. Aktualnie przychody Łukasiewicza to ok. 1,4 mld zł.
Zapraszamy do dalszej lektury opisującej jak działa  perfekcyjnie utkana sieć Łukasiewicza i czemu wpadają w nią firmy. Dlaczego jesteśmy potężnym wojownikiem…  👉 https://tiny.pl/wvnsdWróć
Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona