bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Centrum Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki

 

Centrum Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki będzie prowadzić badania naukowe na najwyższym światowym poziomie, wyposażone zostanie w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt badawczy. Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych już jest jedną z wiodących jednostek badawczych w kraju prowadzącą prace naukowe i wdrożeniowe związane z bezpieczeństwem pożarowym oraz ochroną przed hałasem. Jednocześnie utworzone Centrum będzie wchodzić w skład Centrum Infrastruktury Budownictwo, którego Łukasiewicz - ICiMB jest Liderem.
Ideą powstania jest odpowiedź na wyzwania społeczno-gospodarcze związane z nowoczesnym budownictwem, w szczególności dotyczącym budownictwa modułowego.
Dzięki unikatowej infrastrukturze Centrum będzie realizować kluczowe badania naukowe, całościowo obejmujące przedmiotowy zakres oraz monitorujące wszystkie istotne paramenty analizowanych procesów, budynków w warunkach rzeczywistych. Naszym celem jest osiągnięcie światowego poziomu Lidera innowacji przemysłowych. Będziemy realizować najistotniejsze potrzeby przemysłu materiałów budowlanych w zakresie kompleksowych badań dotyczących bezpieczeństwa pożarowego i ochrony przez hałasem.

 

Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona