bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Krakowska Huta Szkła

Krakowska Huta Szkła

Krakowska Huta Szkła (dawniej Centrum Szkła i Ceramiki), zlokalizowana w Krakowie przy ulicy Lipowej 3, to inicjatywa Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Centrum Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie. To miejsce, które poprzez działalność edukacyjną, dydaktyczną, wystawienniczą i kulturalną przybliża Krakowianom oraz turystom historię i technologię sztuki szklarskiej.

W skład Krakowskiej Huty Szkła wchodzą:

  • Pokazy ręcznego formowania szkła „na żywo" - pozwalające z bliska poznać fascynujący proces powstawania szkła, a także umożliwiające wypróbowanie swoich sił w zawodzie hutnika-szklarza.
  • "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998" – stała ekspozycja dotycząca historii i technologii szklarstwa, obejmująca zbiór oryginalnych narzędzi używanych do ręcznego wytwarzania szkła, kolekcję zabytkowych naczyń szklanych pochodzących z przełomu XIX i XX wieku, a także kolekcję współczesnych artystycznych szkieł kolorowych, które zostały wytworzone w latach 1969-1998 przy Lipowej 3 


 

Strona internetowa: www.lipowa3.pl 

Koordynator 

Aleksandra Skorek

tel.: 12 423 67 90

kom.: 731 731 433

aleksandra.skorek
@icimb.lukasiewicz.gov.pl

Krakowska Huta
Szkła

tel.: 12 423 67 90

khs@icimb.lukasiewicz.gov.pl

ul. Lipowa 3

30-702 Kraków

Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona