Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Rozwijamy technologie wodorowe! Projekt wodorowy Hydrogen (H2)
Data dodania: 14 / 02 / 2023

Rozwijamy technologie wodorowe! Projekt wodorowy Hydrogen (H2)

Rozwijamy technologie wodorowe! 💪 💧

 

Wodór to paliwo przyszłości oraz jeden z filarów, na którym opiera się polityka Europejskiego Zielonego Ładu 🌍 Jego wykorzystanie jest niezwykle istotnym elementem małopolskiej inteligentnej specjalizacji „energia zrównoważona”.


W Łukasiewicz – ICIMB dostrzegamy potencjał tego wyjątkowego pierwiastka i angażujemy się w działania mające na celu rozwój technologii wodorowych. Jednym z takich działań jest budowa Laboratorium Badań Wodorowych, w którym prowadzone będą badania nad zastosowaniem wodoru jako paliwa w energochłonnych gałęziach przemysłu.
Bierzemy udział w projekcie pilotażowym Hydrogen (H2), który realizowany jest w ramach Inicjatywy Awangarda. Biorą w nim udział także Innowacyjna Małopolska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, ORLEN Południe.
Zobaczcie krótki film, aby przekonać się o potencjale naszej inicjatywy 👇
https://www.youtube.com/watch?v=YskUEX6bVYYWróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona