Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Ważne rozmowy o budownictwie przedstawicieli Łukasiewicza i firmy Solbet
Data dodania: 17 / 11 / 2021

Ważne rozmowy o budownictwie przedstawicieli Łukasiewicza i firmy Solbet

Piotr Dardziński Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz, Paweł Pichniarczyk Dyrektor Łukasiewicz-ICiMB oraz przedstawiciele naszego Instytutu rozmawiali z Markiem Małeckim Prezesem Solbet Sp. z o.o. o kierunkach i perspektywach rozwoju przemysłu materiałów budowlanych, w tym o budownictwie modułowym i wykorzystaniu betonu komórkowego do budowy domów. 

Wizyta była również okazją do zwiedzenia zakładów produkcyjnych prefabrykatów betonowych i z autoklawizowanego betonu komórkowego #ABK. 


👉 Solbet to lider i największy producent betonu komórkowego w Polsce – aż 1/3 produkowanego w kraju autoklawizowanego betonu komórkowego pochodzi z jego fabryk!Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona